خانه Home

زيستنامه

آثار

موسيقی

انتشارات

عكس

مقالات

كنسرت

پرسش و پاسخ

تازه‌ها

پيوندها

نظرها

روزنامه

تماس

beizai     see also my Biogtaphy

 

زيستنامه

در خانواده‌ای اديب در ايران متولد شدم. پدر بزرگم "علی محمد روح‌الامين آرانی" از شاعران بزرگ كاشان است كه با نام "بيضايي" تخلص مي‌كرد و به "اديب بيضايی كاشاني" معروف بود. از اين رو نام خانوادگی ما نيز پس از او بيضايی خوانده شد.
از كودكی به شعر، ادبيات نقاشی و موسيقی علاقمند بودم. اما تحصيلات جدی موسيقی خود را پس از ورود به دانشگاه تهران دنبال كردم و پس از مدتی فعاليت در زمينه‌های آموزشی و انتشاراتي، در آلمان به ادامه آن پرداختم.
پس از اتمام تحصيلات خود در رشته‌های آهنگسازي و تُن مايستر Tonmeister در هوخشوله دتمولد آلمان و موسيقی الكترونيك در هوخشوله فولگوانگ اسن، با تشكيل گروه "ترانه‌های محلی ايران" و ارائۀ كنسرت‌هايی در شهرهای گوناگون آلمان به معرفی موسيقی غنی محلی ايران پرداختم و پس از بازگشت به ايران در سال 1376 چندين سال به تدريس در دانشكدۀ موسيقی دانشگاه هنر و هنرستان عالی موسيقی تهران مشغول بودم و اكنون در آلمان در حال نوشتن رساله دكترای خود در رشته اتنوموزيكولوژی هستم.
برخی از آثار منتشرشده مرا در اين سايت و در سايت‌های يوتيوب و فيس بوك می‌توان يافت.
در زمان فعاليت‌های موسيقايی خود كتاب‌ها و مقالات بسياری نوشته و ترجمه كرده‌ام كه فهرست و توضيحات مربوط به آنها در بخش‌های ديگر اين سايت ديده مي‌شود.
پس از پدربزرگم، هنرمندان ديگری نيز از خانواده ما برخاسته‌اند چون:
فرزند او حسين بيضایی (پرتو) شاعر، نويسنده و پژوهشگر كه از او يك ديوان شعر، كتاب "تاريخ ورزش‌های باستانی ايران" و "كاشانه دانش" (تاريخ شعرای كاشان) به جای مانده است.
برادر او نعمت‌الله ذكائی بيضایی، شاعر و نويسنده.
برادرزاده او بهرام بيضایی، پژوهشگر و نويسنده و كارگردان تئاتر و سينما.
دختر برادرزاده او نيلوفر بيضایی، نويسنده و كارگردان تئاتر.